Fototapety 3d

Coraz częściej stajemy przed wyborem – czym dekorować pokój. Aranżacja wnętrza wykonana zgodnie z projektem, ale w końcowym efekcie czegoś nam brakuje. Jest pięknie, nowocześnie, ale sterylnie, a nam nie odpowiada aranżacja jak z żurnala, bo nie ma w niej życia. Chcielibyśmy ożywić pokój, tylko jak to zrobić. Odpowiedzią na to pytanie są fototapety. Zastosowanie fototapet pozwala na uzyskiwanie różnych efektów we wnętrzu, to tylko kwestia doboru motywu lub tylko jego kolorystyki.

Przykładem fototapet, które oferują dodatkowe możliwości są fototapety 3d (link do galerii sklepu internetowego). Są to dekoracje ścienne, które optycznie powiększają pomieszczenie, dzięki wywoływaniu złudzenia optycznego. Takie efekty można uzyskać stosując kilka rodzajów motywów, więc nie będzie problemu z dopasowaniem fototapety do konkretnego pomieszczenia. Pierwsza grupa motywów to zdjęcia, na których widać wyraźnie linie perspektywy, które kierują nas w odległy punkt. Mamy wówczas wrażenie głębi i nie odczuwamy ciasnoty małych pomieszczeń. Jakie to motywy? Przede wszystkim aleje drzew, korytarze, kolumnady, mosty i wąskie stare uliczki, które są ulubionym motywem do fototapet 3d, stosowanym najczęściej w kuchni. Inny motyw wykorzystuje tzw. perspektywę powietrzną, czyli lekkie zamglenie obiektów, które są daleko. Rozległe krajobrazy to jeden z przykładów takich motywów. W zasadzie podobne efekty można uzyskać stosując motyw bez pierwszego planu, na przykład widok na jezioro, a za nim góry, las, czy cokolwiek innego. Wzrok odruchowo przenosi się na przeciwległy brzeg, a efekt jest podobny jak dla pierwszej grupy. Widzimy coś, co jest daleko i nie odczuwamy ciasnoty pomieszczenia. Takie wykorzystanie fototapet 3d jest coraz częściej spotykane we wnętrzach.

aranżacja wnętrz

Trzecia grupa motywów na fototapety w 3d to abstrakcyjne grafiki, które sprawiają wrażenie głębi. Wrażenie jest tak silne, że nie dostrzegamy ściany, która jest blisko. Fototapeta 3d sprawia, że płaski obraz widzimy w trzech wymiarach. To tylko złudzenie optyczne, ale bardzo silne, sprawiające, że fototapety przestrzenne, trójwymiarowe, coraz częściej goszczą we wnętrzach mieszkalnych.