Obrazy do salonu na płótnie

Obrazy do salonu wieszane są chętnie, a jeśli są to obrazy na płótnie to są mogą być ciekawą dekoracją nie tylko w salonie, ale również w kuchni oraz w pomieszczeniach biurowych.  Zazwyczaj nie są to oryginalne dzieła artystów malarzy, ponieważ większości z nas na to nie stać. Za to obrazy nowoczesne, wytwarzane technika wydruku są bardzo popularne z uwagi na cenę i walory estetyczne. Właściwie są to zdjęcia na płótnie, ponieważ drukowane są na powlekanym płótnie na podstawie zdjęć cyfrowych.

Kupując nowoczesne obrazy do salonu nie powinniśmy decydować się na kopie znanych mistrzów, nie udawać nikogo, tylko zdecydować się na ciekawy motyw fotograficzny lub dzieło grafika komputerowego. Wybór jest ogromny i każdy wybierze coś dla siebie, obraz, który będzie pasował do wystroju salonu lub innego wnętrza.

Obrazy na płótnie z wydruku są faktycznie drukowane na płótnie, powlekanym dla uzyskania lepszych parametrów powierzchni. Struktura powierzchni takiego zdjęcia na płótnie przypomina obraz malowany technikami olejnymi. Wydruk zdjęcia ma jakość fotograficzną, ale bazowe zdjęcie cyfrowe również musi być nienagannej jakości, zwłaszcza jeśli chodzi o ostrość. Przy dużym powiększeniu obraz do salonu uzyskany ze zdjęcia nie może być rozmazany lub nieostry.  Dzięki nowoczesnej technologii druku oraz ostrym wymaganiom jakościowym obraz na płótnie to produkt doskonały jakościowo, nie przypominający bazarowej tandety. Taki obraz możemy powiesić na ścianę do salonu, sypialni lub biura i nie wstydzić się go. Nowoczesne obrazy canvas zdobią coraz więcej pomieszczeń, a ich popularność można zauważyć również w serialach telewizyjnych.

Obrazy drukowane są również na bazie własnych zdjęć stanowiąc pamiątkę rodzinną lub wspomnienie z podróży. Ten segment zakupów rośnie coraz więcej.