Fototapety dla dzieci

Pokój dziecięcy, czy to pokój dla chłopca, czy dziewczynki jest dekorowany starannie, może nawet bardziej starannie niż pokoje dla dorosłych.  W dziedzinie dekoracji ściennych z użyciem fototapet, to istnieje specjalna kategoria: fototapety dla dzieci. W galerii fototapet dziecięcych jest mniej zdjęć, a więcej grafik, przedstawiających baśniowe motywy, albo postaci z ulubionych bajek. Ulubiona bajka na ścianie to idealna fototapeta dla dzieci, można o niej porozmawiać z dzieckiem co bardzo rozwija wyobraźnię.

Nieco starsze dzieci mają już różne zainteresowania zależne od płci. Pokój chłopięcy zdobią więc fototapety, a częściej plakaty przedstawiające sportowych idoli, gwiazdy muzyki, motywy z dinozaurami, motywy kosmiczne lub cokolwiek innego, co akurat jest na topie. Pokój dla chłopaka zmienia się wraz ze zmiana zainteresowań.

Pokój dla dziewczynki to plakaty z małymi zwierzątkami, gwiazdami muzyki (całkiem innymi niż w pokoju chłopca). Kolorystyka pokoju dziewczynek będzie również inna.

Tapety do pokoju dziecka muszą być zabezpieczone przed zniszczeniem, więc lepiej je laminować. Wytrzymają dłużej, a dziecko może mazać na takiej fototapecie, bo można ją umyć. Na fototapety do pokoju dziecięcego starajmy się dobierać fototapety z motywem, który nie tylko bawią, ale również uczą. Można przemycać pewne treści edukacyjne lub wychowawcze, oczywiście w formie niewinnej zabawy. Jeśli do pokoju chłopców lub dziewczynek przewidujemy plakaty, to laminowanie jest zbyteczne, ponieważ po kilku miesiącach plakat będzie wymieniony. Z tych powodów nie warto inwestować w droższe fototapety.