Fototapety na wymiar

Fototapety od kilku lat powróciły na dobre do naszych mieszkań, tym razem w nowej odsłonie, o wiele bardziej atrakcyjnej. Są to przede wszystkim fototapety na wymiar, drukowane w jednym egzemplarzu na zamówienie klienta. W praktyce nie ma dwóch jednakowych fototapet.

Jak powstaje nowoczesna fototapeta ścienna? Nowoczesne foto tapety drukowane są na bazie zdjęć i grafik cyfrowych, których dostawcą jest zazwyczaj Fotolia. Gwarantuje to odpowiednią jakość końcowego wydruku. Sklepy internetowe zajmujące się sprzedażą fototapet na zamówienie umożliwiają drukowanie produktów również z własnego zdjęcia wgrywanego do panelu zamówienia. Jeśli wybraliśmy zdjęcie to pora na określenie wymiarów foto tapety na ścianę – całą lub wybrany fragment. Wymiary fototapety ustalamy oczywiście na własnej ścianie, biorąc pod uwagę całość aranżacji wnętrza. Wymiary fototapety wpisujemy w panelu zamówienia i na wybranym zdjęciu ramka do kadrowania przyjmuje proporcje wymiarowe gotowego produktu. Teraz możemy kadrować zdjęcie, wybierając mniejszy lub większy fragment do końcowego wydruku jako fototapeta.

Jeśli mamy to za sobą, to możemy jeszcze wybrać efekty specjalne oraz opcję z laminatem lub bez. Laminat jest bardzo cienki, praktycznie niewidoczny, ale w pewnych sytuacjach jest potrzebny. Fototapety w kuchni, w pokoju dziecka i w pomieszczeniach publicznych są narażone na zniszczenie, a przynajmniej zarysowanie, dlatego ochrona laminatem jest przydatna. Nowoczesne fototapety na ścianę, drukowane na wymiar nie są sprzedawane na Allegro, można je kupić w specjalnych sklepach internetowych.

Fototapety do pokoju mieszkalnego niczym się nie różnią od tych, które dekorują puby, restauracje, salony SPA, biura, gabinety lekarskie, kawiarnie, salony fryzjerskie itd. Różni tylko motyw, który dobierany jest do stylistyki i charakteru użytkowania pomieszczenia.