Odpowiedni fotel na długie lata

Wybierając nowe meble do naszego biura, chcemy, aby posłużyły nam jak najdłużej. Musimy, więc wybrać sprzęt naprawdę dobrej jakości wyróżniający się długą żywotnością.  Doskonale dotyczy to foteli biurowych, które przez zbyt niską cenę potrafią być strasznie niewygodne lub jeżeli przyłożymy się do zakupu, mogą stać się naszym ulubionym siedzeniem, z którego ciężko będzie nas wyciągnąć.

Podstawową rzeczą, jaką należy sprawdzić przy zakupie, fotela jest to, czy posiada on regulację wysokości siedzenia, czasem musimy wykonywać naszą pracę na wyższym poziomie, a niekiedy mamy ochotę zejść na niższy poziom. Fotel biurowy musi być dostosowany do naszego wzrostu i naszej wagi ciała, powinien zapewnić nam regulację zagłówka, podłokietników, wysokości i głębokości siedziska. Fotel obrotowy powinien zapewniać nam dynamiczny obrót wokół własnej osi, a kółka jezdne nie mogą niszczyć naszej podłogi.

Fotel biurowy Ergomax Enjoy - siatka

Materiał, z którego wykonane zostaną obicia, jest bardzo ważny, od niego będzie zależało, przez jaki okres będziemy mogli cieszyć się tym fotelem. Biorąc pod uwagę te parametry, najlepiej sprawdzi się skóra naturalna, jako materiał przeznaczony do produkcji fotela. Gdy wygląd odgrywa dla nas dużą rolę, warto zastanowić się nad fotelami z siatki. Najbardziej ekonomicznym zakupem jest wybranie sztucznej skóry – mniej komfortowej i bardziej podatnej na zabrudzenia i zniszczenia.