Fotel ergonomiczny czy tradycyjny?

Wiele osób, które zaczynają zastanawiać się nad kupnem nowego bądź pierwszego w swoim życiu osobistego fotela do pracy bądź po prostu spędzania czasu przed komputerem w celu rozrywkowym nie ma pojęcia od czego właściwie zacząć. Do uszu potencjalnych klientów coraz częściej dochodzą słuchy o tym, iż bardzo istotna jest ergonomia i że fotele droższe są znacznie lepsze niż te tradycyjne, jakie były stosowane jeszcze kilka, a na pewno kilkanaście lat temu. Okazuje się, że wybór fotela pod tym względem ma właściwie kluczowe znaczenie, dlatego warto jest podjąć ten temat i zgłębić go nieco bardziej.

Na pytanie, który z foteli wybrać, odpowiedź właściwie powinna być wyłącznie jedna – wyłącznie ergonomiczny. Dlaczego? Czy tradycyjny fotel w niewielkiej cenie to zła opcja? „będę spędzać przed komputerem tylko kilka minut dziennie” – pomyślisz. Być może, ale wszyscy bardzo dobrze wiemy, że zazwyczaj czas ten wydłuża się, niekiedy bardzo znacząco, a im dłużej postawa ciała jest nieodpowiednia, tym bardziej niekorzystnie działa to na organizm, na kręgosłup i prawdopodobnie ujawni się całkiem niebawem w postaci bólu, którego nie da się już naprawić. Fotele biurowe (Ergooffice) ergonomiczne mają więc jak najbardziej sens, ponieważ nie tylko zapobiegają takiemu scenariuszowi, ale przede wszystkim powodują, że cokolwiek się na nich robi, zawsze będzie to wykonane bardziej efektywnie.

Cechy fotela ergonomicznego, jakie powinien on posiadać:

– regulacja wysokości
– regulacja oparcia
– regulacja podłokietników
– regulacja zagłówka
– wyprofilowane oparcie
– odpowiednie siedzisko

Tak naprawdę wszystko ma znaczenie – fotel koniecznie trzeba dobrać pod siebie. Cena będzie wyższa, ale na pewno tego warta. Przykłady bardzo dobrych foteli możecie sprawdzić na ergo-fotel.pl.